9 گام برای ایجاد یک استراتژی وبینار موفق

9 گام برای ایجاد یک استراتژی وبینار موفق

راهنمایی 9 گام برای ایجاد یک استراتژی وبینار موفق

اگر هنوز استراتژی برای توسعه وبینار خود ایجاد نکرده اید ، با ما 9 گام برای ایجاد یک استراتژی وبینار موفق را شروع کنید. وبینارها هزینه زیادی را برای اجرای شما صرف نمی کند، اما فرصت جذب سرمایه را فراهم می کنند و شما را قادر می سازند تا مستقیماً با چشم اندازهای که در نظر دارید برسید. از همه بهتر ، آنها روشی موثر برای تهیه محتوای جامع و آموزشی برای شخص شرکت کننده شما می باشد.

در صورت انجام صحیح ، وبینارها می توانند به میزان قابل توجهی مواردی را که به دنبال آن هستید را افزایش دهد. برنامه ریزی برای اولین وبینار شما می تواند یک روند طاقت فرسا باشد ، بنابراین وبینار کارینوتک لیستی از 9 گام اساسی را برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن وبینار شما ایجاد کرده ایم.

جدول زمانی خود را هوشمندانه تدوین نمایید.

هر متخصص بازاریابی می فهمد که زمان بندی همه چیز است و توسعه وبینار نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگامی که نوبت به انتخاب روز و زمان برای وبینار شما می رسد، در نظر بگیرید که چه زمانی افراد به احتمال زیاد هماهنگ می شوند. اگر می خواهید به متخصصان تجارت برسید، پخش وبینار خود در بعد از ظهر و در اواسط هفته یک شرط مهم است.

وبینارها فرصتی را برای یادگیری چشم اندازها فراهم می کنند به طریقی که می تواند جذاب تر از خواندن یک کتاب الکترونیکی طولانی یا یک مقاله سفید باشد. تنظیم صدا برای گوش دادن به یک وبینار کوتاه در هنگام استراحت ناهار، اغلب تغییر سرعت مورد نظر برای افراد حرفه ای است. وبینار شما بسته به تراکم موضوع انتخابی شما باید از 30 تا 60 دقیقه طول بکشد. از میزبانی وبینارهای بیشتر از یک ساعت خودداری کنید.

یک وبینار طولانی مدت ممکن است افراد حرفه ای را از ثبت نام منصرف کند. پس از تعیین مدت زمان وبینار خود، اسلایدها را متناسب با بازه زمانی خود تنظیم کنید. جدول زمانی شما برای برنامه ریزی باید حداقل یک ماه کامل قبل از تاریخ پخش وبینار مشخص شود.

ما توصیه می کنیم حداقل سه هفته برای تبلیغات مستمر اختصاص دهید. هرچه بیشتر وبینار خود را تبلیغ کنید ، بیشتر هدایت می کنید و در دراز مدت درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

لیست چشم انداز را شناسایی کنید.

اکنون که ساعت و تاریخی را تعیین کردید، آماده هستید بفهمید که مخاطبان شما چه کسانی خواهند بود.

می خواهید به کدام شخصیت (های) خریدار خدمت برسانید؟ نقاط  مورد توجه آنها چیست و چگونه می توانید از طریق این محتوا محتوای آنها را برطرف کنید؟ به جای ارسال دعوتنامه به کل پایگاه داده تماس خود، لیست چشم انداز کافی را براساس معیارهای صلاحیت خاص ایجاد کنید. از آنجا ، بر ویژگی ها و چالش های مختلف افراد مورد نظر خود تمرکز کنید تا استراتژی محتوای وبینار خود را شکل دهید.

یک موضوع مرتبط و سخنرانان آگاه انتخاب کنید.

اکنون که چشم اندازهایی را که می خواهید با وبینار خود هدف قرار دهید مشخص کردید ، وقت آن است که یک موضوع و سخنرانان را انتخاب کنید.

بهترین روشهای ورودی به شما حکم می کند که محتوای شما باید از نظر آموزش و پرورش ارزش شخصی خریدار شما را فراهم کند. موضوعی را انتخاب کنید که به موقع ، مرتبط و آموزشی باشد و باعث کاهش نقطه مشکلات شخص خریدار مورد نظر شما شود.

بعد، زمان آن فرا رسیده است که اتصالات درون شبکه خود را که در این زمینه متخصص هستند ، در نظر بگیرید. آنها موثرترین سخنرانان خواهند بود. از میزان راحتی و مهارت سخنران انتخابی خود در سخنرانی در جمع آگاه باشید. شفافیت و لفظ کلامی کلید انتقال محتوای شما به روشی جذاب است.

طرح کلی محتوا وبینار خود را ایجاد کنید.

پس از یافتن متخصصان مناسب برای صحبت در مورد موضوع خود، می توانید به تشریح محتوای وبینار خود بپردازید. اسلاید عرشه و سایر اسناد لازم برای آماده سازی خود ایجاد کنید.

اسلاید شما بسته به سبک وبینار شما می تواند سطحی و کوتاه باشد. متن های کوتاه و غیررسمی برای ارائه مکالمه عالی هستند. اگر یک موضوع کلی را در سطح بالا پوشش می دهید ، این سبک وبینار انتخاب بسیار خوبی است. برعکس ، غوطه وری عمیق در موضوعات پیچیده اغلب فیلمنامه های تمرینی و جامعی را می طلبد. سطح پیچیدگی موضوع خود را تعیین کنید و متناسب با آن سبک ارائه خود را انتخاب کنید.

اسلاید شما نباید متن سنگین باشد یا بیش از حد طاقت فرسا باشد. این باید اطلاعات کافی را برای تکمیل سخنرانی شما ارائه دهد. نقاط گلوله ای و تصاویر روش های موثری برای حداقل نگه داشتن متن و مختصر نگه داشتن متن هستند.

ایجاد یک صفحه ثبت نام ایجاد کنید.

نسخه موجود در صفحه ثبت نام شما باید ارزش وبینار شما را به وضوح بیان کند و شامل کلیه اطلاعات ضروری باشد. به خاطر داشته باشید که هنگام اشتراک و زمان پخش وبینار خود ، مناطق زمانی مختلفی را در نظر بگیرید.

برای حمایت از تلاش های شما در زمینه تولید سرب ، توصیه می کنیم کاربران برای ثبت نام در وبینار خود فرم را ارسال کنند. وبینارها معمولاً یک پیشنهاد محتوای متوسط ​​هستند ، بنابراین استراتژی فرم شما باید نیازهای مربوط به این مرحله از سفر خریدار را نشان دهد. محتوای وسط قیف با مرحله “ملاحظه” سفر خریدار همسو می شود – به این معنی که خریدار در حال تصمیم گیری است که آیا راه حل شما می تواند مناسب برای تجارت او باشد یا خیر.

از آنجا که خریدار علاقه بالایی درگیر نشان می دهد ، فرم شما می تواند مشخصات شخصی را بدون تهاجم به نظر برسد. گرفتن این اطلاعات مهم می تواند به تیم شما کمک کند تا تلاش خود را برای تبدیل فروش بهتر انجام دهد و با لیدهای پس از وبینار ارتباط برقرار کند. فراموش نکنید که صفحه فرود خود را به گونه ای پیکربندی کنید که فرم ارسال به صورت خودکار کاربران را از طریق نرم افزار میزبان وبینار شما ثبت کند.

محتوای تبلیغاتی را با روش های مناسب اندازه گیری ایجاد کنید.

بازدهی شما به تلاش های تبلیغاتی شما بستگی دارد. توصیه می کنیم حداقل سه هفته قبل از تاریخ پخش ، وبینار خود را از طریق ایمیل و رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. این بسیار مهم است که شما ارزش وبینار خود را از طریق کپی موقت و قانع کننده به وضوح اعلام کنید. علاوه بر این ، حتماً نسخه خود را با تصاویر جذاب و CTA قابل اجرا تکمیل کنید.

تنها چیزی که به اندازه محتوای تبلیغاتی شما مهم است ، روش شما برای نسبت دادن چگونگی تأثیر آن در تولید نسل است. روش و روش خود را برای اندازه گیری ارزش تلاش های خود درک کنید. آن را تعریف کرده و با اعضای تیم به اشتراک بگذارید. با انجام این کار می توانید نقاط قوت و ضعف را در استراتژی ارتقا web وبینار خود شناسایی کرده و در نهایت در آینده بهبود ببخشید.

برای ترغیب به ثبت نام ، یک گردش کار ایمیل تنظیم کنید.

چشم انداز شما افراد شلوغی است و به احتمال زیاد یک ایمیل تبلیغاتی برای آوردن تعداد مورد نظر ثبت نام کنندگان کافی نیست. یک چشم انداز می تواند در ابتدا تبلیغات شما را به عنوان هرزنامه رد کند بدون اینکه متوجه شود پیشنهاد محتوای برتر را از دست می دهند.

خوشبختانه ، بستر اتوماسیون بازاریابی شما می تواند به شما کمک کند تا قربانی ارتباطات نادرست نشوید. برای ایجاد تشویق به ثبت نام در هفته های منتهی به تاریخ پخش ، گردش کار سه تا چهار ایمیل تبلیغاتی را در نظر بگیرید. پس از اینکه مشتری احتمالی شما اقدام مورد نظر را انجام داد (ثبت نام در وبینار) ، از روند کار شما ثبت نام نمی شود و دریافت محتوای تبلیغاتی را متوقف می کند.

با ایجاد یک گردش کار برای پرورش افراد متقاضی که محتوای تبلیغاتی برای وبینار شما دریافت کرده اند اما هنوز ثبت نام نکرده اند ، می توانید اطمینان حاصل کنید که احتمالاً پیشنهاد شما را رد نمی کند.

میزبان وبینار خود باشید.

پس از هفته ها آمادگی ، بالاخره زمان پخش وبینار شما فرا رسیده است. توصیه می کنیم قبل از تاریخ پخش واقعی ، یک تست آزمایشی را با بلندگوهای خود ضبط کنید تا عیب یابی های فنی را برطرف کرده و به همه کمک کنید تا راحت باشند.

مطمئن شوید که یک پلت فرم مانند Karinotech را برای میزبانی و ضبط ارائه خود پیکربندی کرده اید. تأیید کنید که به همه سخنرانان مهمان که از راه دور شرکت خواهند کرد ، مجوزهای لازم برای حضور در وبینار به عنوان میزبان مشترک را دارند. مهمتر از همه ، آرام باشید و از تجربه خود به عنوان سخنران یا میزبان لذت ببرید. مطمئناً ، در نظر گرفتن چشم انداز سخنرانی در جمع می تواند ترسناک باشد ، اما لازم نیست یک تجربه استرس زا باشد.

تمرکز خود را بر روی برقراری ارتباط موثر پیام خود با مخاطبان خود بگذارید به گونه ای که پیگیری آن آسان و جذاب باشد. در پایان ، آنچه بیشترین اهمیت را دارد ، ارزشی است که برای چشم انداز خود فراهم کرده اید – بنابراین اطمینان حاصل کنید که وقت خود را صرف تأکید بر بینش های کلیدی می کنید.

پیگیری پس از وبینار را با ثبت نام کنندگان انجام دهید.

پس از پخش وبینار ، ثبت نام کنندگان را از طریق ایمیل پیگیری کنید تا از آنها برای شرکت در آنها تشکر کنید. ثبت نامی از وبینار را برای ثبت نام کنندگان که نمی توانند در پخش مستقیم شرکت کنند یا مایل به تماشای مجدد آن هستند ، تهیه کنید.

اگر می خواهید ضبط وبینار را برای افراد غیر ثبت نام شده تبلیغ کنید ، توصیه می کنیم یک صفحه فرود جدید ایجاد کنید تا تلاش شما برای تولید سرب بیشتر شود. حتی اگر وبینار شما رسماً تصویب شده باشد ، ضبط همچنان به عنوان یک پیشنهاد محتوای قیف دارای ارزش است ، بنابراین 9 گام برای ایجاد یک استراتژی وبینار موفق فرم خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *